Dlaczego Peek-a-boo?

Peek-a-boo English to mój autorski program nauczania dzieci języka angielskiego. To nie tylko uczenie pojedynczych słów, których dzieci uczą się w tym wieku, lecz program, który łączy naukę języka z kulturą krajów anglojęzycznych: to książki, piosenki i rymowanki, które anglojęzyczne dzieci poznają w swoich krajach ojczystych.

Mój program to nie kolejne lekcje wprowadzające pojedyncze słówka. To przemyślany system, w którym wiedza narasta z lekcji na lekcję, dzięki któremu dzieci uczą się używać wprowadzone słówka w zdaniach. To system, w którym lekcje skorelowane są z mijającymi porami roku, czy świętami.

„Peek-a-boo” (sprawdź wymowę) oznacza po angielsku „A kuku!”. Zarówno polskie „A kuku!”, jak i angielskie „Peek-a-boo!” kryją w sobie tajemnicę. To zapowiedź niespodzianki, która zapewnia zaskoczenie i uśmiech na twarzy dziecka. Chciałabym, aby każda moja lekcja była dla każdego dziecka taką właśnie niespodzianką.

Czy Peek-a-boo to kolejna szkoła językowa? Nie do końca. W szkołach językowych pracuje wiele lektorów uczących danego języka, którzy często współpracują w kilkoma szkołami językowymi jednocześnie. Jeśli szkoła nie uczy zgodnie z jakąś konkretną metodą, często lektorzy uczą w każdej z tych szkół tak samo. Jeśli są osobami odpowiedzialnymi, uczą w każdej z tych szkół tak samo dobrze. Jeśli nie, w każdej z nich tak samo nie przykładają się do pracy, ponieważ nie utożsamiają się z żadną z nich. Peek-a-boo to tylko ja, więc staram się wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafię. Jeśli kiedykolwiek zatrudniać będę pracowników, będą oni uczyć zgodnie z wypracowanymi przeze mnie  sprawdzonymi sposobami.

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci na zajęcia z języka angielskiego – pełne muzyki, śpiewu, ruchu i dobrej zabawy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s