Kim jestem?

Kim jestem?

Dorota Łuczyńska

Nazywam się Dorota Łuczyńska, mieszkam w Łodzi i jestem lektorką języka angielskiego. Uprawnienia do nauczania tego języka uzyskałam w 2003 roku zdobywając tytuł magistra filologii angielskiej po ukończeniu studiów dziennych na wydziale filologii angielskiej Uniwersytetu Łódzkiego. W trakcie trwania studiów ukończyłam specjalizację nauczycielską, a moja praca magisterska dotyczyła wpływu teorii inteligencji wielorakich (Multiple Intelligences Theory) Howarda Gardnera na nauczanie, a w szczególności na nauczanie języka angielskiego. Jest to teoria kładąca nacisk na indywidualne różnice w procesie uczenia się.

Po ukończeniu studiów do chwili obecnej pracowałam ze wszystkimi grupami wiekowymi. Prowadziłam zajęcia w firmach, pracowałam w państwowych szkołach podstawowych, prywatnych szkołach językowych, a także w szkole wyższej. Posiadam ponad dwunastoletnie doświadczenie w pracy lektora języka angielskiego, w tym pięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z młodszych klas szkoły podstawowej i roczne doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. W tym czasie zgromadziłam bogatą bazę materiałów niezbędnych w pracy z dziećmi oraz bazę pomysłów na to, jak skutecznie i w miłej atmosferze uczyć dzieci języka angielskiego. Jakiś czasu temu odkryłam, że to właśnie nauczanie dzieci, a także przygotowywanie i wyszukiwanie materiałów na zajęcia z nimi sprawia mi najwięcej radości.

Z zainteresowaniem śledzę blogi innych lektorek języka angielskiego, wymieniam się z nimi pomysłami, udoskonalam własne. Na bieżąco śledzę też nowinki metodyczne poświęcone nauczaniu dzieci. W sklepach z książeczkami w języku angielskim wyszukuję te, które będę mogła wykorzystać na swoich lekcjach, sama tworzę do nich materiały uzupełniające: karty obrazkowe i karty pracy dla uczniów. W Internecie wyszukuję ciekawe gry dla dzieci w wersji angielskiej, część gier tworzę sama. Cały czas coś drukuję, laminuję i uwielbiam to!

Jestem też mamą prawie 10-letniej Gabrysi i prawie 2-letniej Idusi, żoną Rafała – również lektora angielskiego, właścicielką trzech kotów-dachowców i miłośniczką wszystkich zwierząt.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s